Megvan az egyenlítés
2017.05.14, Vasárnap
Kiegyenlített a Kaposvár a férfi kosárlabda bajnokság negyeddöntőjében, miután hazai pályán legyőzte a Szombathely együttesét. Ezúttal végig vezetettek a somogyiak, a legtöbbször tízzel mentek. Sehogy sem találta a ritmust a Falco, távoli dobásokat rontottak és néhány játékos sem fogott ki jóformát. A záró szakasz tizenkét pontos hazai előnnyel kezdődött, amikor hajrában négy pontra mégis meg tudták közelíteni a Kaposvárt, a somogyiak azonban már nem adták ki a kezükből a meccset és beállították a 78-71 arányú győzelmet. „Beszélhetünk taktikai dolgokról, felkészültünk, tanultunk a hibáinkból, de a legnagyobb dolog az az volt: érezték a játékosok, hogy hazai pályán be tudjuk húzni ezt a mérkőzést” – értékelte csapata teljesítményét Fekete Ádám vezetőedző. A valamelyik fél harmadik győzelméig tartó párharc kedden folytatódik.