Nagyot küzdött, de kikapott a Kaposvár
2017.05.11, Csütörtök
Tetemes hátrányát még ledolgozta, de fordítani már nem tudott a Kaposvár a Szombathely ellen a férfi kosárlabda bajnokság negyeddöntőjének első mérkőzésén. 17 ponttal vezetett a félidőben a házigazda Falco. Sokkal gyorsabb kosárlabdát játszottak, szinte minden akcióban csak a triplák lehetőségét keresték és a kaposvári eladott labdákat rendre ponttal büntették. A félidő után aztán fokozatosan jött fel a már jól védekező somogyi együttes, olyannyira, hogy négy perccel a vége előtt csupán egy pontos hátrányban voltak. A kritikus pillanatokban azonban megint sokat hibázott a Kaposvár, így már nem volt esélye a vezetés megszerzésére és tíz ponttal, 82–72 kikapott. A Falco tehát 1-0-ra vezet a negyeddöntőben. Szombaton 18 órakor a Kaposvári Városi Sportcsarnokban újra összecsapnak a felek.