Archívum
Összesen: 1398 db | 0 - 25 | « »
1.Elúszni látszik a feljutás 2017.06.10. 21:52
A Balatonlelle SE csapata a Somogy megyei első osztályú labdarúgó bajnokság megnyereését követően a mai napon a Fejér megyei bajnok Iváncsa csaaptával vívott párharcot az NBIII-ba jutásért. Az oda-vissza vágós küzdelem első mérkőzésén Balatonlellén a hazaiaknak nem sok esélyük volt, hogy előnyt szerezzenek a visszavágóra.
2.Új csapattal, új reményekkel2017.06.07. 16:55
Csalódottak a női kézilabda NB I-ben elért nyolcadik helyezés miatt a Siófok KC vezetői, ezért egy új felállással tervezik a következő bajnoki szezont. Horváth Roland edzőt a dán Lars Rassmussen váltja, és eddig összesen 6 új, jórészt külföldi játékos érkezését jelentették be a klubnál. A siófoki gárda egy hónap múlva, július 17-én kezdi a felkészülést.
3.A 10. helyen zárták Szécsiék a bajnokságot2017.05.14. 11:38
A tízedik helyen zárta a bajnokságot a Kaposvári Vízilabda Klub. A Honvéd a somogyiak otthonában is győzött szombaton. Remekül kezdték a párharcot, hamar elléptek négy góllal. A Kaposvár a 2. negyedtől került játékba és folyamatosan dolgozta le hátrányát. Ezután a fővárosi csapat azonban újabb erőre kapott és tovább növelte előnyét, így a mérkőzés végére csupán szépíteni tudott Szécsi Zoltán csapata. A Honvéd 7-11-re győzött és megszerezte a 9. helyet a bajnokságban. Szécsi Zoltán vezetőedző így értékelte a mérkőzést: “hiányoztak nálunk a kiemelkedő teljesítmények, amik a Honvéd javára billentették a mérleget. Sajnos ma nem tudtunk csapatként működni, úgyhogy ez volt ma alapvetően a meghatározó. A bajnok Szolnok mellett az Eger és az OSC indulhat a Bajnokok Ligájában, a KSI végzett a kiesést jelentő 16. helyen.
4.Nem volt esély a Fradi ellen2017.05.14. 10:25
Nem sikerült a bravúr a Siófoknak. Az erőviszonyoknak megfelelően magabiztosan, 12 góllal nyert a Ferencváros a Balaton-partiak vendégeként a női kézilabda-bajnokságban. A Fradi 15-10-es félidei vezetés után, 33-21-re győzte le a Siófokot. Hazai oldalon akadt öröm is a vereség ellenére; sérülés miatt Erdősi Ildikó nem tudott pályára lépni, helyén Farkas Evelin játszott, aki három góllal jelezte, lehet rá számítani. „Sokkal több hibát követtünk el védekezésben, mint ellenfelünk. Időnként le tudtuk őket lassítani, de összességében nem volt esélyünk a győzelemre” – nyilatkozta a lefújás után Horváth Roland vezetőedző.
5.Megvan az egyenlítés2017.05.14. 10:20
Kiegyenlített a Kaposvár a férfi kosárlabda bajnokság negyeddöntőjében, miután hazai pályán legyőzte a Szombathely együttesét. Ezúttal végig vezetettek a somogyiak, a legtöbbször tízzel mentek. Sehogy sem találta a ritmust a Falco, távoli dobásokat rontottak és néhány játékos sem fogott ki jóformát. A záró szakasz tizenkét pontos hazai előnnyel kezdődött, amikor hajrában négy pontra mégis meg tudták közelíteni a Kaposvárt, a somogyiak azonban már nem adták ki a kezükből a meccset és beállították a 78-71 arányú győzelmet. „Beszélhetünk taktikai dolgokról, felkészültünk, tanultunk a hibáinkból, de a legnagyobb dolog az az volt: érezték a játékosok, hogy hazai pályán be tudjuk húzni ezt a mérkőzést” – értékelte csapata teljesítményét Fekete Ádám vezetőedző. A valamelyik fél harmadik győzelméig tartó párharc kedden folytatódik.
6.Nagyot küzdött, de kikapott a Kaposvár 2017.05.11. 10:41
Tetemes hátrányát még ledolgozta, de fordítani már nem tudott a Kaposvár a Szombathely ellen a férfi kosárlabda bajnokság negyeddöntőjének első mérkőzésén. 17 ponttal vezetett a félidőben a házigazda Falco. Sokkal gyorsabb kosárlabdát játszottak, szinte minden akcióban csak a triplák lehetőségét keresték és a kaposvári eladott labdákat rendre ponttal büntették. A félidő után aztán fokozatosan jött fel a már jól védekező somogyi együttes, olyannyira, hogy négy perccel a vége előtt csupán egy pontos hátrányban voltak. A kritikus pillanatokban azonban megint sokat hibázott a Kaposvár, így már nem volt esélye a vezetés megszerzésére és tíz ponttal, 82–72 kikapott. A Falco tehát 1-0-ra vezet a negyeddöntőben. Szombaton 18 órakor a Kaposvári Városi Sportcsarnokban újra összecsapnak a felek.
7.Döntetlent játszott a BFC Siófok2017.05.07. 21:31
A Balaton-parti csapat a Sopron együttesét fogadta az NBII-es bajnokság 34. fordulójában.
8.Bajnokok Ligája győztes a Győri AUDI ETO KC2017.05.07. 21:26
Hosszabbításban hódította el a Bajnokok Ligája serleget a Győri AUDI ETO KC a Vardar Szkopje ellen. Az ETO játékosa Nycke Groot irányítója lett a budapesti női kézilabda Bajnokok Ligája final four legértékesebb játékosa.
9.Újabb Rákóczi siker hazai pályán2017.05.07. 07:36
A Kaposvári Rákóczi FC hazai pályán magabiztos győzelmet aratott a Bozsik Péter által irányított Komárom VSE ellen az NB III. Nyugati csoportjának 30. fordulójában.
10.Továbbra sem megy idegenben a Siófok KC-nek2017.05.07. 07:32
A félidőben még öt góllal vezetett a Balaton-parti csapat a Békéscsaba otthonában a K&H női kézilabda liga 23.fordulójában. A végén azonban vereséggel voltak kénytelenek távozni a békési megyeszékhelyről.
11.Joshua technikai KO-val győzött Klicsko ellen2017.04.30. 15:02
A brit Anthony Joshua legyőzte az ukrán Vlagyimir Kilcskót Londonban, így megvédte az IBF-világbajnoki címét, és megszerezte a WBA és az IBO nehézsúlyú világbajnoki övét is.
12.Döntő lesz a szerdai hazai összecsapás2017.04.30. 12:51
Megint a hajrában kaptak ki a kaposvári kosarasok. Fekete Ádám együttese a Szeged otthonában egy szinte végig nyílt küzdelemben maradt alul.
13.Vereség a Kecskeméttől2017.04.27. 10:07
Húszpontos vereséget szenvedett a Kaposvári KK Kecskeméten a férfi kosárlabda-bajnokság középszakaszában. A házigazda alföldiek egy 10–0-ás rohammal gyorsan állva hagyták a somogyiakat, és ügyeltek arra, hogy ne csökkenjen tartósan a különbség. A harmadik negyed elején egy pontra feljöttek a somogyiak, a hajrában azonban már nem bírták tartani a tempót, így a Kecskemét 94–74 nyert. „Sajnos kiütközött, hogy öt-hat játékossal nagyon nehéz egy sorozatterhelést végigjátszani – mondta a lefújás után Fekete Ádám. A 28. percben, egál körüli állásnál szétestünk. Nem működött a rotációnk. Egy mérkőzést be kell még húzni, ahhoz, hogy ott legyünk a rájátszásban” – emelte ki a vezetőedző. A somogyiak szombaton 19 órakor Szegeden lépnek pályára.
14.Negyedik lett a Csurgó a Magyar Kupában2017.04.15. 16:39
Negyedik helyen végzett a Csurgó a férfikézilabda Magyar Kupában, miután a bronzmeccsen öt góllal kikapott a Tatabányától. Az első félidőben még jól tartotta magát a somogyi együttes, hátrányát többször is ledolgozta. Alapvetően azonban a Tatabánya irányított és 10-9-es félidei vezetés után, a sok elhibázott támadás, a sok technikai hiba megbosszulta magát, így végül magabiztos játékkal 23–18-ra verte a Csurgó együttesét. "Míg az ellenfélnél sikerült átlövésekből gólt szerezni, az nálunk nem sikerült – értékelt Sótonyi László. A masszív tatabányai falat nem sikerült átlőnünk, nagy energiát emésztett fel a felzárkózás, és az átlövésgólok hiánya, hiszen azok nélkül nem lehet eredményesen játszani ezt a játékot. Nem jött össze a meglepetés". A kupagyőztes idén is a Veszprém lett sorozatban kilencedszer, összességében 26. alkalommal hódította el a trófeát.
15.Nagyot küzdött a Kaposvár 2017.04.13. 14:21
Szoros mérkőzésen győzte le a Szeged együttesét a házigazda Kaposvár a kosárlabda-bajnokság középházi mérkőzésén. Kiegyenlített első negyed után a somogyiak javítottak védekezésükön, amellyel a félidőre csekély mértékben, a harmadik negyed végére pedig már tíz pont fölé hizlalták előnyüket. A véghajrában feljött a Szeged, de végül a Kaposvár 70–66-ra nyert. „Az, hogy nem jutottunk be a felsőházba, mentálisan kicsit visszavetette a csapatot. Esélyünk volt arra, hogy fölényes győzelmet arassunk, de a végén megint óriási butaságokat csináltunk, és csak azzal tudtunk nyerni, hogy küzdöttünk védekezésben” – értékelte csapata játékát Fekete Ádám edző.
16.Puskás Ferencre emlékeztek2017.04.03. 15:31
Több tucat kis focista lépett gyepre szombaton Kaposfüreden, ahol a Bozsik programban trenírozó 7 és 9 éves korosztályú gyerekek mérték össze tudásukat. A futballpalánták néma főhajtással emlékeztek meg Puskás Ferencről, az Aranycsapat csatáráról, aki szombaton ünnepelte volna 90-ik születésnapját.
17.Nem szakadt meg a jó széria2017.04.02. 14:01
Végig vezetve győzte le hazai pályán a Csurgó a Budakalász együttesét. A somogyiak a félidő derekára négy góllal vezettek, majd ziccert hibáztak, amit rögtön két találattal is büntettek a vendégek. Ezzel sikerült a szünetre 13-11-re felzárkózniuk. Pár perc kiegyenlített játék után aztán a Csurgó lerohanta ellenfelét, egymás után öt gólt lőttek, amellyel kialakították az addigi legnagyobb, nyolcgólos különbséget. A hajrában aztán ismét egyenrangú ellenfélnek bizonyult a Budakalász, de ez már nem veszélyeztette a házigazdák győzelmét, akik egy sikeres hetessel beállították 25-21-es végeredményt. A Csurgó zsinórban ötödik mérkőzését nyerte. „Nagyon jó, küzdelmes meccs volt. A győzelmünk értékét növeli, hogy a közvetlen riválisunk ellen szereztük meg a két pontot” – nyilatkozta Sótonyi László vezetőedző.
18.Megőrizte veretlenségét a Kaposvári VK 2017.04.02. 11:53
Veretlenül zárta a középszakaszt a Kaposvári Vízilabda Klub, miután hazai medencében a Debrecent is legyőzte két góllal. A vendég hajdúságiak az elején 3-1-re elhúztak, de kihagyott helyzeteik miatt a Kaposvár szép lassan egyenlített. A végére a Debrecen elfáradt, ráadásul a kispadjuk is rövidebb volt, a házigazda somogyiak pedig kihasználták emberelőnyüket és 10-8-ra megnyerték a mérkőzést. „Az első félidőben komplett sorokkal játszottunk, így a vendég debrecenieknek sokkal több energiát kellett mozgósítaniuk. A harmadik negyed hajrájában vettük át a vezetést, és innentől kezdve már végig mi uraltuk a játékot” – mondta a mérkőzés Szécsi Zoltán kaposvári játékosedző. A somogyiak a 9–12. helyekért folytatják, és előbb a szomszédvár pécsiekkel csapnak majd össze. Az április 15-én a baranyai megyeszékhelyen rajtoló párharc addig tart, amíg az egyik fél hét pontot gyűjt.
19.Feltesszük a pontot az i-re2017.03.31. 19:33
Fizikálisan és mentálisan is készen állnak a játékosok arra, hogy megszerezzék az újabb bajnoki címet - így nyilatkozott Híradónknak Demeter György, a Fino Kaposvár vezetőedzője. Négy mérkőzés után 2-2 az állás a férfi röplabdabajnokság döntőjében, így kedden délután dől el, melyik csapat hódítja el az első helyet 2017-ben. A címvédő Fino legénysége hazai pályán 18. aranyérmét szeretné megszerezni, míg a Pénzügyőr az első győzelemre hajt.
20.Sok munka van az éremben2017.03.27. 15:49
Önuralom, fegyelem és kitartás – Árok Csaba szerint ennek köszönhetőek sportsikerei. A Bárczi Gusztáv Módszertani Központ tanulója alpesi sí kategóriában 3. helyet szerzett a Speciális Olimpiai Téli Világjátékokon. A középsúlyos fogyatékkal élő diák orosz, svéd és osztrák ellenfeleket is maga mögé utasított.
21. Végig vezetve nyert a Kaposvár 2017.03.24. 07:36
Csapatkapitánya nélkül is jó játékkal, magabiztosan nyert hazai pályán a Kaposvár a MAFC ellen, a férfi kosárlabda-bajnokság 25., az alapszakasz utolsó előtti fordulójában. Hendlein Rolandot sérülése miatt pihentette Fekete Ádám.
22.Nem sikerült a bravúr Szolnokon2017.03.19. 22:58
Tíz perc alatt kiütötte a címvédő Szolnok a Kaposvárt a férfi kosárlabda-bajnokság 24 fordulójában. Az Olaj az első negyedben erődemonstrációt tartott; miközben csak 8 pontot engedélyezett az ellenfélnek, 23-at rámolt be a somogyiak gyűrűjébe. A Kaposvár a folytatásban felvette a versenyt, szigorított védekezésén, de nem sikerült csökkenteni a különbséget, míg a címvédő minimálisan, de tovább növelte előnyét. A harmadik negyed ugyan 25–25-ös döntetlennel zárult, de a kaposváriak a hajrát húsz pont körüli hátránnyal indították. Az utolsó negyedet aztán hiába hozta 21–18-ra a somogyi alakulat, az Olaj végül magabiztos játékkal 80–65-re megérdemelten nyert. Fekete Ádám szerint küzdöttek, harcoltak, de csak átlagos teljesítményt nyújtottak. A hátralévő két alapszakaszbeli mérkőzésen csak a győzelem elfogadható – tette hozzá a kaposvári vezetőedző. A Kaposvár legközelebb a MAFC ellen javíthat hazai pályán.
23.A Pénzügyőr nyerte a döntő első meccsét2017.03.19. 21:07
Meglepő, 3-1-es győzelmet aratott a címvédő Fino Kaposvár otthonában a Pénzügyőr együttese a férfi röplabda bajnoki döntő első mérkőzésén. A fővárosiak stabil, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottak, és extra-pontokra is futotta az erejükből. Az első játszmában végig a története első bajnoki döntőjét játszó Pénzügyőrnél volt az előny, és némi meglepetésre meg is szerezte a vezetést, sőt, a második felvonásban a címvédő somogyiak fordítottak és egyenlítettek, ám a következő játszmában ismét a kevesebbet hibázó fővárosiak kerültek előnybe. A Magyar Kupa-ezüstérmes Pénzügyőr - a tavaly még a kaposváriak csapatkapitányaként aranyérmes Bagics Balázs vezérletével - a folytatásban is remekül röplabdázott. „Ragyogóan nyitott a Pénzügyőr, mi ezzel sajnos nem tudtunk mit kezdeni. A mi nyitásaink nem voltak olyan hatásosak, mint az előző mérkőzéseken. Felálltunk mi már ennél nehezebb helyzetből is, megyünk tovább” – nyilatkozta a lefújást követően Demeter György. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc szerdán folytatódik a fővárosban.
24.Közepes fordulatszámon is nyert a Csurgó 2017.03.19. 18:03
Nem játszott jól, mégis nyert a Csurgó. Pár pontatlan passz és kapufa után magukra húzták a vendég ceglédieket, akik kétszer is felzárkóztak egy találatra, a szünetre azonban a somogyiaknak sikerült háromgólos előnyt kiharcolniuk. A folytatásban már egészen más arcát mutatta a Csurgó, tizenkét perc alatt négyszer is a kapuba találtak, amellyel 21:15-re elléptek. A hajrában többször elkapkodták támadásaikat a felek, a házigazda somogyiak győzelme így sem forgott veszélyben, ha fáradtan is, de végül 25:20-ra megnyerték a találkozót. „A hétközi kupamérkőzés után nehéz volt ismét arra a szintre felpörögnünk, de így is végig kézben tudtuk tartani a mérkőzést. A jó védekezésünknek, a kapusteljesítménynek és a hozzáállásunknak köszönhetjük az újabb győzelmet.
25.Továbbra is veretlenül2017.03.19. 16:18
Négy meccs után is őrzi veretlenségét a középszakaszban a Kaposvári Vízilabda Klub. Szécsi Zoltánék Szentesen ugrottak medencébe, és ahogy itthon, idegenben is magabiztosan győztek. A szünetben már három góllal mentek, ami a végére ötre nőtt, beállítva ezzel a 12-7-es végeredményt. „Igazi csapattá váltunk ezen az összecsapáson, mindenki úgy és azon a poszton játszott, ahogy azt elképzeltem. Magabiztosan és határozottan játszottunk. Kulcsfontosságú mérkőzés következik a Pécs ellen, erre készülünk, de az álmunk a 9. hely megszerzése” – nyilatkozta a meccs után Szécsi Zoltán vezetőedző.