Archívum
Összesen: 1379 db | 0 - 25 | « »
1.Sok munka van az éremben2017.03.27. 15:49
Önuralom, fegyelem és kitartás – Árok Csaba szerint ennek köszönhetőek sportsikerei. A Bárczi Gusztáv Módszertani Központ tanulója alpesi sí kategóriában 3. helyet szerzett a Speciális Olimpiai Téli Világjátékokon. A középsúlyos fogyatékkal élő diák orosz, svéd és osztrák ellenfeleket is maga mögé utasított.
2. Végig vezetve nyert a Kaposvár 2017.03.24. 07:36
Csapatkapitánya nélkül is jó játékkal, magabiztosan nyert hazai pályán a Kaposvár a MAFC ellen, a férfi kosárlabda-bajnokság 25., az alapszakasz utolsó előtti fordulójában. Hendlein Rolandot sérülése miatt pihentette Fekete Ádám.
3.Nem sikerült a bravúr Szolnokon2017.03.19. 22:58
Tíz perc alatt kiütötte a címvédő Szolnok a Kaposvárt a férfi kosárlabda-bajnokság 24 fordulójában. Az Olaj az első negyedben erődemonstrációt tartott; miközben csak 8 pontot engedélyezett az ellenfélnek, 23-at rámolt be a somogyiak gyűrűjébe. A Kaposvár a folytatásban felvette a versenyt, szigorított védekezésén, de nem sikerült csökkenteni a különbséget, míg a címvédő minimálisan, de tovább növelte előnyét. A harmadik negyed ugyan 25–25-ös döntetlennel zárult, de a kaposváriak a hajrát húsz pont körüli hátránnyal indították. Az utolsó negyedet aztán hiába hozta 21–18-ra a somogyi alakulat, az Olaj végül magabiztos játékkal 80–65-re megérdemelten nyert. Fekete Ádám szerint küzdöttek, harcoltak, de csak átlagos teljesítményt nyújtottak. A hátralévő két alapszakaszbeli mérkőzésen csak a győzelem elfogadható – tette hozzá a kaposvári vezetőedző. A Kaposvár legközelebb a MAFC ellen javíthat hazai pályán.
4.A Pénzügyőr nyerte a döntő első meccsét2017.03.19. 21:07
Meglepő, 3-1-es győzelmet aratott a címvédő Fino Kaposvár otthonában a Pénzügyőr együttese a férfi röplabda bajnoki döntő első mérkőzésén. A fővárosiak stabil, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottak, és extra-pontokra is futotta az erejükből. Az első játszmában végig a története első bajnoki döntőjét játszó Pénzügyőrnél volt az előny, és némi meglepetésre meg is szerezte a vezetést, sőt, a második felvonásban a címvédő somogyiak fordítottak és egyenlítettek, ám a következő játszmában ismét a kevesebbet hibázó fővárosiak kerültek előnybe. A Magyar Kupa-ezüstérmes Pénzügyőr - a tavaly még a kaposváriak csapatkapitányaként aranyérmes Bagics Balázs vezérletével - a folytatásban is remekül röplabdázott. „Ragyogóan nyitott a Pénzügyőr, mi ezzel sajnos nem tudtunk mit kezdeni. A mi nyitásaink nem voltak olyan hatásosak, mint az előző mérkőzéseken. Felálltunk mi már ennél nehezebb helyzetből is, megyünk tovább” – nyilatkozta a lefújást követően Demeter György. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc szerdán folytatódik a fővárosban.
5.Közepes fordulatszámon is nyert a Csurgó 2017.03.19. 18:03
Nem játszott jól, mégis nyert a Csurgó. Pár pontatlan passz és kapufa után magukra húzták a vendég ceglédieket, akik kétszer is felzárkóztak egy találatra, a szünetre azonban a somogyiaknak sikerült háromgólos előnyt kiharcolniuk. A folytatásban már egészen más arcát mutatta a Csurgó, tizenkét perc alatt négyszer is a kapuba találtak, amellyel 21:15-re elléptek. A hajrában többször elkapkodták támadásaikat a felek, a házigazda somogyiak győzelme így sem forgott veszélyben, ha fáradtan is, de végül 25:20-ra megnyerték a találkozót. „A hétközi kupamérkőzés után nehéz volt ismét arra a szintre felpörögnünk, de így is végig kézben tudtuk tartani a mérkőzést. A jó védekezésünknek, a kapusteljesítménynek és a hozzáállásunknak köszönhetjük az újabb győzelmet.
6.Továbbra is veretlenül2017.03.19. 16:18
Négy meccs után is őrzi veretlenségét a középszakaszban a Kaposvári Vízilabda Klub. Szécsi Zoltánék Szentesen ugrottak medencébe, és ahogy itthon, idegenben is magabiztosan győztek. A szünetben már három góllal mentek, ami a végére ötre nőtt, beállítva ezzel a 12-7-es végeredményt. „Igazi csapattá váltunk ezen az összecsapáson, mindenki úgy és azon a poszton játszott, ahogy azt elképzeltem. Magabiztosan és határozottan játszottunk. Kulcsfontosságú mérkőzés következik a Pécs ellen, erre készülünk, de az álmunk a 9. hely megszerzése” – nyilatkozta a meccs után Szécsi Zoltán vezetőedző.
7.A pingpongot népszerűsítették2017.03.13. 17:50
Közel 100 gyerek és felnőtt ragadott ping-pong ütőt Balatonszárszón a hétvégén. Asztalitenisz csarnokká alakult a József Attila Emlékház, a polgármesteri hivatal és az iskolai tornaterem is. A rendezvény célja nem csupán a mozgás és a sport népszerűsítése volt, hanem a közös időtöltés is. Mocsai Tamás, a Nemzeti Kézilabda Akadémia igazgatója az eseményen úgy fogalmazott: a pingpong nem csupán a testet, hanem szellemet is fejleszti, hiszen nagy koncentrációt igényel.
8.Az erőemelést népszerűsítették2017.03.13. 17:40
Több tonna súlyt emelt meg a versenyzők a II. Osztályú Felnőtt Női és Férfi Fekvenyomó versenyen a hétvégén, Siófokon. A rendezvény egyedülálló hazánkban, hiszen első ízben a hivatásos sportolók mellett az edzőtermek amatőr erőemelőinek is lehetőséget biztosított a bemutatkozásra. Emellett nem titkolt cél volt a sportág népszerűsítése.
9. A Fino lett az első döntős2017.03.10. 12:51
Elsőként a címvédő Kaposvár jutott be a férfi röplabdabajnokság döntőjébe, miután harmadszor is magabiztosan legyőzte a Szolnok együttesét. A párharc harmadik, 78 perces mérkőzésén a második és a harmadik játszma szoros, izgalmas küzdelmet hozott, végül felülkerekedett a címvédő. „Felforgatott csapattal kezdtek a vendégek, de az első játszma magabiztos megnyerése után sok hibával játszottunk a folytatásban” – nyilatkozta a lefújás végén Demeter György. A bajnoki döntő március 19-én, vasárnap 18 órakor rajtol.
10.Utolérte a ZTE a Kaposvárt2017.03.09. 08:07
Visszavágott a Zalaegerszeg a hazai vereségért a Kaposvárnak a férfi kosárlabda-bajnokságban. A kritikus pillanatokban fegyelmezetlenek voltak a házigazda somogyiak, ami meg is bosszulta magát, hiszen a nagyszünetre mindössze egypontos előnyre sikerült szert tenniük Hendlein Rolandéknak. Védekezésben és támadólepattanókban is jobb volt a zalai együttes, akik a harmadik negyedben egymásután több bedobott hármassal is sokkolták a Kaposvárt, összeszedett hátrányukat pedig már nem tudták behozni a házigazdák, így végül 84-75-re elvesztették a mérkőzést. Sikerével az egymás elleni ponthátrányát is ledolgozta a Zalaegerszeg. Fekete Ádám a lefújás után elismerte, csapata gyengén, több hibával játszott. „Ma abban vallottunk kudarcot, amiben eddig jók voltunk. Nem támadtunk csapatként és türelmesen. Több üres helyzetet is kihagytunk a végén, amivel szorosabbá tehettük volna a hajrát. Nagy lehetőséget szalasztottunk el, de továbbra is harcolunk a felsőházért” – nyilatkozta a kaposvári vezetőedző.
11.Menetel a Kaposvár 2017.03.06. 17:26
Túl van a mentális mélyponton a Fino Kaposvár férfi röplabdacsapata. Demeter György játékosai imponáló, magabiztos játékkal, két alkalommal is 3-0 arányban győzték le a Szolnokot a bajnoki elődöntőben. Így akár már csütörtökön döntőbe juthat a csapat.
12.Somogyi győzelem a teremtornán2017.03.06. 15:38
Hat Kormányhivatal csapata mérte össze tudását a II. Nyugat-Dunántúli Teremlabdarúgó Tornán a hétvégén, Kaposváron. A program célja elsődleges célja, hogy a munkatársak jobban megismerjék egymás és a hivatalon kívül is találkozzanak. A Somogy Megyei Kormányhivatal mellett a Vas-, a Veszprém-, a Komárom-Esztergom-, a Győr-Moson-Sopron és a Zala Megye képviseltette magát. Végül 4 győzelemmel és egy döntetlennel a házigazda szerezte meg az aranyérmet.
13.A döntő küszöbén 2017.03.05. 21:13
Egy lépésre van a döntőtől a címvédő Kaposvár. A Fino idegenben is 3-0-s győzelmet aratott a kupagyőztes Szolnok felett a férfi röplabdabajnokság elődöntőjében. A somogyiak a csütörtöki első mérkőzésen is hasonló arányban nyertek, így 2-0-ra vezetnek az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharcban. A harmadik találkozót csütörtökön rendezik Kaposváron. „Ott folytattuk, ahol Kaposváron abbahagytuk: az agresszív, jó nyitás és a szép védekezés meghozta az eredményt” – nyilatkozta a lefújás után Demeter György. „Az első játszma meggyőző volt, a második és a harmadik már küzdelmesebb. Jó játékkal tudtuk hozni az idegenbeli találkozót. Az a célunk, hogy csütörtökön, hazai pályán lezárjuk a párharcot. Tudjuk, hogy nem lesz egyszerű, de hozni kell azt a mérkőzést” – tette hozzá a kaposvári vezetőedző.
14.Eddig hibátlan a Kaposvári VK2017.03.05. 15:53
Harmadik fellépése után is hibátlan a középszakaszban a Kaposvári Vízilabda Klub. Szécsi Zoltánék a sereghajtó a KSI együttesét fogadták hazai medencében és már az első negyed után 4 góllal vezettek. A fővárosiak nem igazán találták a játék ritmusát, csak a második negyed közepén tudták bevenni először a kaposváriak kapuját. Igaz, ezután hatszor is betaláltak, amellyel sikerült feljönniük két gólra, azonban hajrában megint csak a hazai találat esett, így a 12-8-ra a Kaposvár megnyerte a találkozót. „Már a szerdai debreceni fellépésünkre készülünk, a KSI elleni találkozót ennek rendeltük alá. Szigorúan csak annyit adtunk ki magunkból, amennyi kellett a biztos győzelemhez” – mondta a találkozó végén a házi góllövőlista éllovasa, ifjabb Berta József.
15.Megtört a győzelmi széria2017.03.05. 13:26
Megállította az Alba a Kaposvár menetelését a férfi kosárlabda-bajnokság 20. fordulójának rangadóján. Nagyarányú, 27 pontos vereséget szenvedett el a vendég somogyi együttes.
16.Hazai közönség előtt jól megy2017.03.04. 23:21
Úgy tűnik, hazai pályán jól megy a siófoki lányoknak - magabiztos játékkal, 9 góllal győzték le a Mosonmagyaróvár együttesét a női kézilabda liga 15. fordulójában. Már az első percben gólt szereztek a balatoniak és bár a vendégek szorosabbá tették az állást, Triscsuk és Erdősi vezérletével, no meg a remek védekezésnek köszönhetően a félidő után 16 – 9-re vezetett a házigazda Siófok. Lendületüket a szünet után sem tudta megtörni az Óvár, sőt! A 50.percre kialakult a legnagyobb, tízgólos különbség. Horváth Roland lányai végül kilenccel, 35 – 26-ra hozták a találkozót. „Sokat készültünk erre a mérkőzésre és ennek ma meg is látszott az eredménye. Az Óvár minden hibáját meg tudtuk büntetni és nagyszerű egyéni teljesítmények is voltak” – értékelte a siófoki sikert Horváth Roland vezetőedző.
17.A kaposváriak csak kapufáig jutottak2017.03.04. 18:17
Egy góllal kikapott a Csorna otthonában a Kaposvári Rákóczi a labdarúgó NB III. Nyugati csoportjában. A somogyiak több helyzetet is kidolgoztak, a második félidőben többet is birtokolták a labdát, ám csak a kapufáig jutottak. Gólnélküli első félidő után a házigazdák végül szervezett játékkal, a 73 percben lőtt góllal megnyerték a mérkőzést. A kaposváriak ezzel elszenvedték első vereségüket a tavasz során, amellyel most igen messze kerültek a feljutástól.
18.Fájó vereség az Érd ellen2017.02.19. 20:51
Nem sikerült a bravúr – fájó vereséget szenvedett a Siófok női kézilabdacsapata a házigazda Érd ellen a bajnokság 14. fordulójának rangadóján. A somogyiak kétszer is egyenlítettek, a mérkőzés elején a vezetést is sikerült átvenniük. A 25. percig fej-fej mellett haladt a két együttes, a tabella harmadik helyén álló házigazdák azonban az első félidő végén állva hagyták a siófokiakat, és 17-13-as vezetéssel vonulhattak az öltözőbe pihenni. A második félidő elején jól kezdtek a Balaton-partiak, 19-19-re egyenlítettek, de ezzel el is lőtték minden puskaporukat. Ettől kezdve a Klivinyi Kinga vezette érdiek akarata érvényesült, s végül megérdemelten nyertek 36-29-re.
19.Megvédte Európa-bajnoki övét Kovács Zoltán2017.02.19. 10:47
Megvédte a Boksz Világszervezet nagypehelysúlyú Európa-bajnoki címét Kovács Zoltán. A 24 éves magyar ökölvívó lendületesen kezdett az olasz Nicola Cipolletta ellen, aztán az utolsó menetben többször is védekezésre kényszerítette a címvédőt. Kovács Zoltán végül egyhangú pontozással megnyerte a tízmenetes mérkőzést és végül megtartotta Európa-bajnoki övét.
20.Fontos pontok a Komló ellen 2017.02.19. 10:23
A váci fiaskó után magabiztosan győzte le a Csurgó hazai pályán a Komló együttesét a férfi kézilabda NB I. –ben. Jó hajrával és a sikeres átlövéseknek köszönhetően a somogyiak harminc perc játék után öt góllal vezettek. 15:10-es félidei eredmény után, a második félidőben a komlóiak igyekeztek felzárkózni, a kihagyott ziccereket kíméletlenül kihasználták a vendégek, amellyel sikerült is felére csökkenteniük hátrányukat. Átvenni a vezetést azonban nem tudták, így a Csurgó végül 28:24-re megnyerte a találkozót. „Győzelmi kényszer alatt játszottunk, hajtós, küzdelmes meccs volt” – nyilatkozta a mérkőzés után a csurgói vezetőedző. „A védekezésünk remek volt, de a második játékrész közepén picit megtorpantunk. Ennek ellenére biztosan győztünk” – tette hozzá Sótonyi László.
21.Büntetővel nyert a Kaposvár 2017.02.18. 21:46
Győzelemmel kezdte a tavaszi szezont a labdarúgó NB III-ban szereplő Kaposvári Rákóczi. A somogyi zöld-fehérek a kiesőhelyen álló Sárvárt fogadták. Sokkal többet birtokolták a labdát, a sárváriak azonban masszívan védekeztek, megakadályozva ezzel a házigazdák pontos bepasszolásait. Az első félidő utolsó percében lőtt büntetővel a Kaposvár megszerezte a vezetést, és bár a második félidőben is voltak lehetőségeik, gólra már nem tudták váltani, így végül a Rákóczi 1:0-ra megnyerte a találkozót. „Nem volt könnyű mérkőzés; örülök, hogy megszereztük a három pontot” – mondta a mérkőzés végén Artner Tamás. A kaposvári vezetőedző hozzátette: „viszontláttam sok mindent abból, amit a felkészüléskor láttam. A Sárvár kilenc emberrel védekezett. Sajnálom, hogy a nyolc-kilenc helyzetünkből csak egyet értékesítettünk”. Az NB II-ben szereplő Siófok hazai pályán 1:1-es döntetlent játszott. A 2. percben fejes góllal megszerezték a vezetést a Zalaegerszeg ellen, ám az utolsó percben a vendégeknek sikerült kiegyenlíteniük.
22.Erdei Zsolt lesz az új elnök?2017.02.16. 17:27
Erdei Zsolt szerint a vidéki bokszegyesületek támogatása és a szponzorok megtalálása lenne a magyar ökölvívás fejlődésének záloga. Az egykori sportoló ezért is döntött úgy, hogy a Magyar Ökölvívó Szövetség elnökeként koordinálná a hazai boksz szakmát. Mindezt pedig demokratikus eszközökkel, az edzőkkel és a sportolókkal együtt, közösen lehet csupán megvalósítani - fogalmazott híradónknak Erdei Zsolt.
23.A büntetés nem motivál2017.02.16. 17:00
Nem büntetni, csupán motiválni akarta a klub vezetősége a Fino Kaposvár játékosait a vereséggel végződött Magyar Kupa-bronzmeccs után. Ezért is alkalmaztak olyan büntetést, ami valójában csak ideiglenes - mondta el televíziónknak Borbély Csaba, a klub elnökségi tagja. Demeter György vezetőedző azt mondta: megpróbáltak jól játszani, de mindig volt valami homok a gépezetben. Most azon dolgoznak, hogy a bajnokságot jó eredménnyel zárják.
24.Új edző a BFC Siófoknál2017.02.13. 16:48
A bajnoki idény kezdete előtt néhány nappal váltott edzőt a BFC Siófok labdarúgócsapata. Goran Kopunovics helyett Disztl László vette át a gárda irányítását. Az új vezetőedző a Videoton utánpótláscsapatától került át a Balaton-partiakhoz. A szakmai stábot pedig Székesfehérvárról hozta magával. Így a kapusedző testvére, Disztl Péter, a pályaedző pedig ifj. Horváth Gábor lett. A hirtelen váltás egyik oka a Siófok gyenge szereplése volt az NB II-ben. A 2016-os-17-es bajnoki idényben jelenleg a 14-dik helyen állnak, amin javítani szeretnének.
25.Somogyi éremeső a Diákolimpián2017.02.06. 17:06
Három éremmel zárták a Somogy megyei iskolák az Országos Diákolimpia kézilabdaversenyét. A nyíregyházi döntőben az ország 8 legjobb csapata szerepelt a fiúknál és a lányoknál is. A balatonboglári Mathiász János Gimnázium és a fonyódi Mátyás király Gimnázium mindkét kategóriában képviseltette magát. A fiatalok három napon át derekasan küzdöttek, aminek meg is lett az eredménye, hiszen mindannyian éremmel nyakukban távoztak a nyírségi erőpróbáról.